OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
- Bardzo gorąco dziękuję wszystkim bez wyjątku zaangażowanym w przygotowanie kościołów, obejścia wokół nich, liturgii, 4 ołtarzy i procesji Bożego Ciała. Wszystkim niosącym figury, sztandary i baldachim. Naszym Paniom Organistkom, scholii, Panom Szafarzom, całej służbie liturgicznej i naszym drogim Strażakom. Wszystkim zaangażowanym w jakiekolwiek prace wielkie i gorące Bóg zapłać! Zapraszam w tym tygodniu na msze św. i procesje eucharystyczne na zakończenie Oktawy Bożego Ciała.
- OSP w Zawiści serdecznie zaprasza na „IV mini Master Truck” i II zlot zabytkowych ciągników rolniczych z okazji Dnia Dziecka w Zawiści w dzisiejszą niedzielę tj. 7.06. 2026 r. od godziny 14.00. W programie m. in.: pokazy strażackie, kolorowe warkoczyki, malowanie buziek, dmuchane zjeżdżalnie, przejażdżki konno oraz bryczką i bogato zaopatrzony bufet - szczegółowe informacje na plakacie. Na festynie będzie można wspomóc zbiórkę na leczenie Poli w specjalnie oznakowanych puszkach. Gorąco i serdecznie wszystkich zapraszamy!
- W najbliższy piątek Uroczystość NSPJ nie obowiązuje piątkowa wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
- Biskup opolski Andrzej Czaja bardzo serdecznie zaprasza do udziału w IV Diecezjalnym Camino, które odbędzie się w dniach 18-21 czerwca br. Trasa będzie wiodła z sanktuarium św. Józefa w Prudniku-Lesie do opolskiej katedry. Pielgrzymka będzie miała wymiar symboliczny i duchowy, gdyż zbiega się z odpustem Matki Bożej Opolskiej oraz 50. rocznicą śmierci bp. Franciszka Jopa. Hasło tegorocznego Diecezjalnego Camino brzmi: „Uczniowie-Misjonarze. Wezwani, aby owoc przynosili”. Uczestnicy będą zgłębiać temat chrześcijańskiej dojrzałości, modląc się szczególnie o nowe powołania, pokój na świecie oraz wewnętrzną odnowę wspólnoty Kościoła. Formuła pielgrzymki jest otwarta, co pozwala każdemu na dołączenie do szlaku w dowolnym momencie (nie wymagane są zapisy). Szczegółowe informacje oraz nagranie promujące wydarzenie znajdziemy na stronie internetowej naszej diecezji.
- Daniel Leśniak, przewodnik Pieszej Pielgrzymki Opolskiej na Jasną Górę, informuje, że pielgrzymka w 2026 r. wyruszy: z Nysy w niedzielę 16 sierpnia; z Opola, Głubczyc i Raciborza w poniedziałek 17 sierpnia, a z Kluczborka we wtorek 18 sierpnia. Na jasnogórski szczyt pątnicy dotrą w sobotę 22 sierpnia.
- Do nabycia jest „Gość Niedzielny”, a w nim m. in. o salezjańskich męczennikach z czasu II wojny światowej. Zostali zamordowani przez Niemców tylko za to, że byli księżmi oraz o najświętszej Euchasrystii, przed którą należy drżeć z szacunkiem, jak zalecał św. Franciszek z Asyżu, i rozumieć tak, jak usiłował św. Tomasz z Akwinu. Zapraszam do lektury!







